Poradniki: Tworzenie konta

From Waves Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Tutorials: Account Creation and the translation is 100% complete.

Brain Wallet, SEED i Hasło

Zanim utworzysz konto, chcielibyśmy ciebie poinformować o ważnych kwestiach dotyczących systemu brain wallet, który firma Waves używa. W brain wallet nie ma pliku .dat, który przechowuje prywatne klucze, ale SEED, który umożliwia Ci dostęp do nich. SEED jest domyślnie ciągiem 15 słów w języku angielskim, a przede wszystkim hasłem do funduszy - "jeśli stracisz swój SEED, stracisz dostęp do swojego konta". Zdecydowanie zachęcamy do zapisania SEED na kartce papieru i przechowywania jej w bezpiecznym miejscu. Masz też możliwość utworzenia własnego SEEDa, jednakże nie polecamy tego. Dostarczony ciąg 15 słów angielskich jest kryptograficznie niezwykle bezpieczny, a obecna technologia jest niezniszczalna (szansa, że ktoś złamie hasło podane przez klienta to 2048 ^ 15).

Każdy SEED jest powiązana tylko z jednym kontem Waves. Każda cyfra, znak, symbol i spacja jest ważna - jeśli jest chociaż jedna spacja za dużo, inne konto zostanie otwarte. Jeśli jest niewłaściwy symbol, inne konto zostanie otwarte. Nawet błąd pisowni otwiera inne konto.

Podczas tworzenia konta bedziesz musial wygenerować hasło dla Twojego adresu. Hasło ma dwa cele: po pierwsze, szyfrowanie SEED lokalnie, więc SEED nigdy nie jest wysłany do sieci niezabezpieczonej. Po drugie, Twoje konto zostanie zapisane w pamięci podręcznej, więc nie musisz importować SEED od początku za każdym razem, jak chcesz się zalogować. Hasło zabezpiecza, że tylko Ty możesz zalogować się na swoje konto w pamięci podręcznej. Jeśli zgubisz hasło, możesz po prostu usunąć swoje cached account, ponownie zaimportuj używając SEED i zdefiniuj nowe hasło.

Jak utworzyć konto

Utworzenie konta z proponowanym SEED

Otwórz Lite Client używając aplikacji Chrome lub stand-alone client. Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś Lite Clienta, zobacz Instalacja klienta Lite.

Lite Client Main Page

Kliknij na New Account i przeczytaj ostrożnie New Account Notice. Kiedy to zrobisz, kliknij na I understand.

Lite Client Account Registration

Jak wspomniano powyżej, zalecamy stosowanie proponowanego SEED składającego się z 15 słów angielskich. Ogółem wszystkie terminy angielskie używane do tworzenia SEEDu to 2048. Daje to nam 2048^15 różnych możliwości - co z obecną technologią jest nie do przebicia. Każda SEED jest połączony z unikalnym adresem wyświetlanym pod proponowanym SEED.

Następnym krokiem jest przypisanie nazwy do Twojego konta. Ta funkcja jest opcjonalna, ale szczególnie przydatna jeśli masz wiele kont. Nazwa zostanie wyświetlona na liście kont na głównej Lite Client i jest przechowywana w pamięci podręcznej SEED.

Przed ostatnią rzeczą ktorą musisz zrobić to zdefiniować hasło swojego konta. Jedynym celem hasła jest zaszyfrowanie SEEDa, aby nigdy nie zostalo pozostawione puste. Jeśli zapomnisz swoje hasło, usuń ten adres z listy na stronie głównej i ponownie zaimportuj go używając SEED. Przejdziesz do tego samego procesu co wlasnie opisalismy i bedziesz mógl ustawić wtedy nowe hasło.

Jeśli wykonałeś wszystkie powyższe czynności, kliknij Register i wtedy zostaniesz przekierowany do interfejsu użytkownika.

Tworzenie konta ze swoim własnym SEED

Jeśli chcesz utworzyć konto za pomocą niestandardowego SEED, postępuj zgodnie z instrukcjami importowanie konta i wprowadź swój własny SEED. Reszta procesu jest taka sama jak powyżej: Ustaw nazwę i hasło oraz zarejestruj konto.

Uwaga: Zalecamy skorzystanie z proponowanego SEED. Jest bezpieczny pod względem kryptograficznym i nie może zostać zerwany z obecnymi narzędziami. Jeśli nadal chcesz stworzyć własne SEED, upewnij się, że ma co najmniej 35 znaków i używa dużych i malych liter oraz symboli.