Tutoriály: Založení účtu

From Waves Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Tutorials: Account Creation and the translation is 100% complete.

Mozková peněženka, SEED & Heslo

Předtím, než si založíte účet, bychom Vám chtěli říci pár důležitých věcí ohledně mozkové peněženky, kterou Waves využívá. V mozkové peněžence neexistuje žádný .dat soubor, který by uchovával Váš privátní klíč. Existuje pouze SEED, který Vám ke klíčum umožní přístup. SEED je defaultně řetězec 15 anglických slov - pokud přijdete o SEED, přijdete o přístup k Vašemu účtu. Silně doporučujeme, aby jste si Váš SEED zazálohovali (zapsali) na kus papíru a uchovali ho na bezpečném místě. Zároveň máte možnost vytvořit si svůj vlastní SEED, každopádně, nedoporučujeme to. Řetězec 15 anglických slov, který Vám poskytneme, je kryptograficky extrémně bezpečný a se současnými technologiemi neproniknutelný (šance, že někdo prolomí a získá Váš SEED, který je Vám udělen klientem je 2048^15).

Každý SEED je vždy přiřazen pouze k jednomu Waves účtu. Každá číslice, znak, symbol a mezera se počítá - pokud napíšete ba jen o jednu mezeru navíc, otevře se jiný účet. Pokud zadáte špatný symbol, otevře se jiný účet. Pokud napíšete pravopisnou chybu, otevře se jiný účet.

Během zakládání účtu budete zároveň požádáni o vytvoření hesla k Vaší adrese. Heslo má dva účely: Prvně, šifruje to Váš SEED lokálně, z důvodu, aby SEED nikdy nebyl odeslán do síťe nešifrovaný. Zadruhé, Váš účet bude zachycen v mezipaměti, aby jste nemuseli importovat Váš SEED pokaždé, když se chcete přihlásit. Heslo zajišťuje, aby jste pouze Vy měli přístup k účtu, který se nachází v mezipaměti. Pokud ztratíte Vaše heslo, můžete jednoduše odstranit účet nacházející se v mezipaměti a re-importovat ho znovu pomocí SEED.

Jak si založit účet?

Tvorba účtu s navrhnutým SEED

Otevřete Lite Klient pomocí Google aplikace nebo samostatného klienta. Pokud jste ještě nenainstalovali Lite Klienta, pokračujte zde.

Lite Klient Hlavní Stránka

Klikněte na "New Account" a přečtěte si "New Account Notice". Poté co tak učiníte, klikněte na "I understand".

Lite Klient Registrace Účtu

Jak jsme již výše zmínili, doporučujeme použít již přednastavený SEED složený z 15 anglických slov. Celkový počet různých anglických termínů použitých pro vytvoření SEED je 2048. To znamená, že existuje 2048^15 různých kombinací - se současnými technologiemi se jedná o neproniknutelné řešení. Každý SEED je propojený k unikátní adrese zobrazené pod navrženým SEED.

Další krok je přiřadit jméno k Vašemu účtu. Tato možnost je dobrovolná, ale užitečná, pokud používáte více účtů. Jméno se Vám zobrazí v seznamu účtů na hlavní stránce Lite Klienta.

V neposlední řadě si musíte zvolit heslo k Vašemu účtu. Jedíný účel hesla je šifrování pro SEED, aby nikdy neopustil Váš počítač bez zašifrování. Pokud zapomenete své heslo, jednoduše odstraňte účet na seznamu na hlavní stránce Lite Klienta a re-importujte účet znovu pomocí SEED. Tímto způsobem si budete moci zvolit nové heslo.

Pokud jste dokončili vše psané výše, klikněte na "Register", tímto budete přesměrování na uživatelské rozhrání.

Tvorba účtu s vlastním SEED

Pokud si přejete zvolit vlastní SEED, následujte tutoriál vložení účtu a zadejte své vlastní SEED. Zbytek procesu je stejný: Zvolte si jméno, heslo a registrujte nový účet.

Poznámka: Silně doporučujeme použít již přednastavené SEED. Jedná se o kryptograficky bezpečné řešení a není možné jej prolomit se současnými nástroji. Pokud si přejete vytvořit svůj vlastní SEED, ujistěte se, že bude mít alespoň 35 znaků a bude obsahovat jak malá, velká písmena, tak i symboly.